Banner Banner

SHELTER UKRAINE - ЦЕ БЛАГОДІЙНА ПІДТРИМКА СОЦІАЛЬНИХ ІНІЦІАТИВ, ЯКІ ВИРІШУЮТЬ ГУМАНІТАРНІ ПРОБЛЕМИ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ.

МЕТА ПРОЄКТУ ЗІБРАТИ 1 000 000 ЄВРО НА ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ УКРАЇНЦЯМ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ВІЙНИ!

ПІДТРИМАТИ

НАШІ ПРІОРИТЕТИ:

Отримані кошти можуть бути витрачені ВИКЛЮЧНО для підтримки цивільного населення України, зокрема:

  • облаштування центрів перебування для внутрішньо переміщених осіб;
  • забезпечення продуктами харчуванням, медикаментами, товарами першої необхідності, засобами гігієни представників різних уразливих груп населення, що постраждали внаслідок військових дій;
  • організація евакуації цивільного населення.

Ініціатива “Shelter Ukraine” не покриває витрати на ремонт приміщення!

УМОВИ ОТРИМАННЯ
БЛАГОДІЙНОЇ ДОПОМОГИ

Хто може взяти участь?

  • громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші громадські об‘єднання, які зареєстровані як неприбуткові або благодійні організації та працюють в Україні,
  • державні й комунальні заклади охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, а також незареєстровані волонтерські ініціативи.

Пріоритет буде надаватися організаціям та ініціативам, які працюють у населених пунктах до 250 000 населення.

Максимальний розмір благодійної допомоги — 200 000 грн

Після отримання фінансової благодійної допомоги необхідно відзвітуватись щодо здійснених витрат упродовж двох тижнів з дня фінальної проплати, а саме, надати:

  • фінансовий звіт включно зі сканкопіями/фото рахунків/чеків/накладних
  • фото закуплених товарів, фото передачі товарів бенефіціарам
  • короткий описовий звіт (на що пішли кошти, які зміни сталися внаслідок отримання коштів, для якої кількості людей)
Отримати допомогу

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ВАМ ПОТРІБНІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ?

  • довідка про отримання статусу неприбутковості;
  • свідоцтво про держреєстрацію;
  • банківські реквізити та контактні дані
(електронна адреса, телефон, ПІБ керівника організації). Ознайомитись з питаннями аплікаційної форми можна тут.

ДЕДЛАЙН

Прийом заявок відбувається на постійній основі до офіційного оголошення завершення програми. Орієнтовний термін розгляду запитів — 5-7 робочих днів.

НАШІ РЕЗУЛЬТАТИ:

Спільно з програмою Shelter Ukraine ми забезпечили побутовою технікою (пральні машини, холодильники, мікрохвильовки) помешкання, де зараз живуть переселенці.

Також підтримали ЗОШ №6, де мешкає 170 переміщених осіб, і Закарпатському обласному Центру соціально-психологічної допомоги.

Завдяки придбаній техніці понад 300 вимушених переселенців мають покращені умови для життя”.

Image

Людмила Сюзева

Cпівзасновниця ГО "Щасливі діти"

Ви ж розумієте – це непроста задача перевезти лежачого хворого та його сім’ю.

Допомога по програмі Shelter Ukraine дозволила нам орендувати спеціалізований транспорт.

Я так скажу, з вашою допомогою ми перевезли 20 осіб. І навіть якби вдалося забрати тільки одну людину з небезпечного місця, воно б вартувало того

Image

Наталя Головко

Асоціація “Відкриті серця”

У межах нашого проєкту Shelter Ukraine, ми, Rescue Now UA, закупили харчові продукти.

Удень команда встигає нагодувати понад 4 000 людей у Харкові, без допомоги таких благодійників, як ви, ми не змогли б такого зробити. Їжу доставляємо одразу у бомбосховища.

Дякуємо за співпрацю

Image

Ігор Ключник

Засновник харківської ініціативи Rescue Now UA
Більше історій за хештегом #ShelterUkraineCampaign ПЕРЕЙТИ

FAQ

ЧИ БУДЕ МОЯ ПОЖЕРТВА СПРЯМОВАНА НА БЕЗПОСЕРЕДНЮ ДОПОМОГУ В ОБЛАШТУВАННІ ПРИХИСТКІВ ДЛЯ ЦИВІЛЬНИХ УКРАЇНЦІВ?

Так, 100% коштів цього збору будуть перераховані українським організаціям, що надають цивільним всю необхідну допомогу Valores Foundation не отримує відсотки з ваших пожертв. Усі наші співробітники та партнери працюють pro bono.

ЧИ МОЖНА ЗРОБИТИ ПРЯМУ ПОЖЕРТВУ УКРАЇНСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ?

Аби гарантувати, що ваші гроші надходять напряму до потребуючих, ми можете зробити пожертву нашій ініціативі. Відповідно до взаємної грантової угоди між Valores Foundation та SILab Ukraine 100% ваших внесків, отриманих на рахунки Valores Foundation, будуть спрямовані для створення та підтримки роботи прихистків, а також створення продуктових та гігієнічних наборів.

ЯКА СИТУАЦІЯ ІЗ ВНУТРІШНІМ ПЕРЕМІЩЕННЯМ НА УКРАЇНІ?

Мережа українських організацій по всій країні облаштовує житло та притулок, переважно в Західній Україні. Для тих, хто немає можливості шукати прихисток в інших країнах світу. Внутрішньо переміщені особи (ВПО) приїжджають з Києва, Харкова, Дніпра, Херсона, Чернігова, Донецької області та багатьох інших. В основному це матері з дітьми та літні люди, які не можуть вступити на військову службу. Також є сотні людей, чиї будинки були розбомблені, і їм також потрібні будинки в межах рідних міст.

ЗА ЯКИМ ПРИНЦИПОМ СТВОРЮЮТЬ ПРИХИСТКИ ТА ДЕ?

Місцева влада облаштовує громадські будівлі, школи, центри соціальної допомоги для розміщення внутрішньо переміщених громадян. Через онлайн-форму гранту SILab Україна та її партнери збирають інформацію про потреби та потенціал кожного прихистку. На підставі поданого запиту грант передається місцевій громадській або благодійній організації чи спілці, яка закуповує матраци, засоби гігієни, медичні засоби, генератори та інші предмети першої необхідності для тих, хто був змушений покинути свої домівки. Після здійснення платежів організатори притулків збирають рахунки й підтверджуючі документи, а потім формують звіт.

Місцеві організації також готують бомбосховища для цих сімей або в будинках, які вони вже займають, або в сусідніх будинках. Тому отримані кошти також спрямовані на забезпечення таких місць.

ЯК МИ ЗАБЕЗПЕЧУЄМО ПІДТРИМКУ?

Через обставини та потенційні труднощі з доступом до банківських платежів в Україні, Valores у Польщі запропонувала свої банківські рахунки та забезпечила технічною підтримкою для постійного збору та переказу коштів. Збір відбувається на основі угоди про взаємні гранти між Valores Foundation та SILab Ukraine.

Партнерство з місцевими організаціями забезпечить довготривалу підтримку тим, кому потрібно було втекти від війактивних бойових дій. Ми віримо, що після закінчення цієї страшної війни сім’ї та діти України потребуватимуть ще більше підтримки на місцевому рівні. Зв’язок їх із місцевими громадськими організаціями забезпечить підтримку, коли повернуться мирні часи.

ЩО САМЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ З МОЇМИ ГРОШИМА ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ВОНИ ПОТРАПИЛИ НА РАХУНОК VALORES?

  • Гроші, зібрані Valores Foundation, перераховуються безпосередньо на рахунок SILab Ukraine.
  • Усі кошти розподілені між трьома українськими суб’єктами. Третина йде до VPLYV (VP), одна третина до Тепле місто (TM) і одна третина до SILab Ukraine (SI).
  • Кожна з трьох партнерських організацій контролює власний набір регіонів, постійно закріплених за ними, і працює безпосередньо з низовими організаціями в кожному регіоні. Три організації разом охоплюють усі 25 регіонів України.
  • Підтримка надаватиметься через гранти місцевим неурядовим організаціям або пряму оплату рахунків (мінімальна сума рахунка 1000 євро). Максимальна сума підтримки однієї організації становить 200 000 грн.
  • Ми плануємо координувати свою діяльність з координаційним штабом «Підтримка поруч», створеним при Міністерстві соціальної політики України.

ЯК ВИ ПОШИРЮЄТЕ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАШУ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІНІЦІАТИВУ?

Усі три організації поширюють інформацію завдяки роботі з цільовою аудиторією в соціальних мережах та медіа. SILab Україна запустила аплікаційну онлайн-форму для місцевих організацій та шкіл. Також організації створюють описові звіти за участю ВПО, волонтерів, психологів та членів громадських організацій, які можна почитати в соцмережах за хештегом #shelterukrainecampaing.

ЯК ФІНАНСОВА ДОПОМОГА ДІСТАЄТЬСЯ ДО БЕНЕФІЦІАРІВ?

Є декілька типів організацій, які можуть отримати благодійну фінансову допомогу для облаштування центрів для внутрішньо переміщених осіб. Ось процес того, як фінансування буде виплачуватися центрам:

Зареєстрована громадська або благодійна організація. На основі онлайн-форми запиту укладається угода про грант. Фінансування проводиться, організація закуповує обладнання на місці, вони збирають докази та звітують перед SILab Ukraine. Усім надається стандартизовані шаблон та інструкція щодо звітності.

Неформальні групи, комунальні установи або окремі особи, що створюють центри. Вони подають онлайн-форму як зареєстровані особи. Після опрацювання їхнього запиту, вони беруть рахунки в постачальників на придбання товарів для прихистку за узгодженим обсягом благодійної допомоги. Рахунок-фактура передається SILab Ukraine, а оплата здійснюється на підставі поданих документів. У зв’язку з великим обсягом необхідного фінансування, такі запити можуть бути розділені на кілька платежів, які розглядатиме SILab Ukraine.

У разі ескалації конфлікту або нездатності SILab Ukraine надати фінансування місцевим центрам, Valores передаватиме кошти одній із перелічених українських партнерських організацій (див. нижче), яка зможе забезпечити передачу коштів на підставі окремої грантової угоди.

ЧИ ПІДЛЯГАЄ ПОЖЕРТВА ЗНИЖЕННЮ ПДАТКУ (ДЛЯ ПОЛЬЩІ)?

Наразі всі пожертви Shelter Ukraine, зроблені польськими платниками податків, не підлягають оподаткуванню. Назва вашої пожертви має бути: darowizna Shelter Ukraine.

Ми працюємо над отриманням статусу 501c3 для платників податків США, щоб уможливити податкові вирахування там.