Banner Banner

SHELTER UKRAINE - ЦЕ БЛАГОДІЙНА ПІДТРИМКА СОЦІАЛЬНИХ ІНІЦІАТИВ, ЯКІ ВИРІШУЮТЬ ГУМАНІТАРНІ ПРОБЛЕМИ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ.

МЕТА ПРОЄКТУ ЗІБРАТИ 1 000 000 ЄВРО НА ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ УКРАЇНЦЯМ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ВІЙНИ!

ПІДТРИМАТИ

НАША ДОПОМОГА:

 • 1 127 006 ЄВРО ЗІБРАНО
 • 260 ПРИХИСТКІВ ПІДТРИМАНО
 • 54 052 ЦИВІЛЬНИХ ПІДТРИМАНО

НАШІ РЕЗУЛЬТАТИ:

Спільно з програмою Shelter Ukraine ми забезпечили побутовою технікою (пральні машини, холодильники, мікрохвильовки) помешкання, де зараз живуть переселенці.

Також підтримали ЗОШ №6, де мешкає 170 переміщених осіб, і Закарпатському обласному Центру соціально-психологічної допомоги.

Завдяки придбаній техніці понад 300 вимушених переселенців мають покращені умови для життя”, — Людмила Сюзева, співзасновниця ГО "Щасливі діти" .
Image
Ви ж розумієте – це непроста задача перевезти лежачого хворого та його сім’ю.
Допомога по програмі Shelter Ukraine дозволила нам орендувати спеціалізований транспорт.

Я так скажу, з вашою допомогою ми перевезли 20 осіб. І навіть якби вдалося забрати тільки одну людину з небезпечного місця, воно б вартувало того — Наталя Головко, Асоціація “Відкриті серця”.
Image
У межах нашого проєкту Shelter Ukraine, ми, Rescue Now UA, закупили харчові продукти.

Удень команда встигає нагодувати понад 4 000 людей у Харкові, без допомоги таких благодійників, як ви, ми не змогли б такого зробити. Їжу доставляємо одразу у бомбосховища.

Дякуємо за співпрацю — Ігор Ключник, засновник харківської ініціативи Rescue Now UA.
Image
Більше історій за хештегом #ShelterUkraineCampaign в соцмережах
Підсумковий звіт
 • Image

  Підтримайте ініціативу за допомогою внеску

  ПІДТРИМАТИ
 • Image

  Отримайте допомогу від ініціативи “Shelter Ukraine”

  ОТРИМАТИ

ХТО МИ

Ініціатива Shelter Ukraine впроваджується громадськими та благодійними організаціями.
Головна мета - вирішувати гуманітарні проблеми цивільного населенні в Україні, шляхом залучення коштів та створення притулків, а також продуктових та гігієнічних наборів.

Ініціативу очолює Valores Foundation (Польща), який відповідає за збір коштів разом з місцевими українськими організаціями SILab Ukraine, VPLYV та Тепле місто. Саме ці організації контролюють процес надання допомоги постраждалим від війни.

Дізнатись більше
who

ЧОМУ МИ

 • Why

  Прозорість

  Усі кошти зібрані Valores Foundation будуть передані організації SILab Ukraine, яка у співпраці з VPLYV та Тепле місто, розподілить їх за регіонами серед громадських та благодійних організацій для подальшого надання грантів або прямої сплати рахунків на облаштування прихистків, організації евакуації або закупівлі медикаментів.

  Процес на 100% прозорий, а всі 100% ваших пожертв дістаються цивільним, що постраждали внаслідок війни.

  Ми не беремо плату за реалізацію цієї ініціативи. Польська команда працює безоплатно. Адміністративні витрати української команди покриваються коштом попередніх грантів та пожертв.

 • Why

  Залучення

  Оскільки народ України героїчно бореться з окупаційними військами, Польща обрала шлях допомагати українцям. Завдяки безпрецедентному масштабу залучення неурядових організацій, тисяч волонтерів та сотень тисяч простих громадян, Польща стала центром допомоги українцям, людям, що буди вимушені покинути свою домівку та країну через вхідросійських військ у суверенну країну.

  Більшість допомоги наразі спрямована на біженців, що прибувають з України, а інша на забезпечення ліками та предметами першої необхідності тих, хто безпосередньо знаходиться в гарячих точках.

  Стрімко зростаюча кількість внутрішньо переміщених українців створює гуманітарну кризу нового масштабу, і вона вимагає рішень та дій. Silab Ukraine та інші організації співпрацюють з Valores Foundation, збираючи кошти на розв’язання цієї проблеми. 100% фінансових внесків будуть спрямовані на негайну допомогу й заходи зі створення прихистків для внутрішньо переміщених людей в найбільш безпечних частинах України. Також наша благодійна допомога буде спрямована на забезпечення людей в гарячих точках продуктами, медикаментами та можливістю евакуюватися на безпечніші території.

НАС ВЖЕ ПІДТРИМАЛИ:

FAQ

ЧИ БУДЕ МОЯ ПОЖЕРТВА СПРЯМОВАНА НА БЕЗПОСЕРЕДНЮ ДОПОМОГУ В ОБЛАШТУВАННІ ПРИХИСТКІВ ДЛЯ ЦИВІЛЬНИХ УКРАЇНЦІВ?

Так, 100% коштів цього збору будуть перераховані українським організаціям, що надають цивільним всю необхідну допомогу Valores Foundation не отримує відсотки з ваших пожертв. Усі наші співробітники та партнери працюють pro bono.

ЧИ МОЖНА ЗРОБИТИ ПРЯМУ ПОЖЕРТВУ УКРАЇНСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ?

Аби гарантувати, що ваші гроші надходять напряму до потребуючих, ми можете зробити пожертву нашій ініціативі. Відповідно до взаємної грантової угоди між Valores Foundation та SILab Ukraine 100% ваших внесків, отриманих на рахунки Valores Foundation, будуть спрямовані для створення та підтримки роботи прихистків, а також створення продуктових та гігієнічних наборів.

ЯКА СИТУАЦІЯ ІЗ ВНУТРІШНІМ ПЕРЕМІЩЕННЯМ НА УКРАЇНІ?

Мережа українських організацій по всій країні облаштовує житло та притулок, переважно в Західній Україні. Для тих, хто немає можливості шукати прихисток в інших країнах світу. Внутрішньо переміщені особи (ВПО) приїжджають з Києва, Харкова, Дніпра, Херсона, Чернігова, Донецької області та багатьох інших. В основному це матері з дітьми та літні люди, які не можуть вступити на військову службу. Також є сотні людей, чиї будинки були розбомблені, і їм також потрібні будинки в межах рідних міст.

ЗА ЯКИМ ПРИНЦИПОМ СТВОРЮЮТЬ ПРИХИСТКИ ТА ДЕ?

Місцева влада облаштовує громадські будівлі, школи, центри соціальної допомоги для розміщення внутрішньо переміщених громадян. Через онлайн-форму гранту SILab Україна та її партнери збирають інформацію про потреби та потенціал кожного прихистку. На підставі поданого запиту грант передається місцевій громадській або благодійній організації чи спілці, яка закуповує матраци, засоби гігієни, медичні засоби, генератори та інші предмети першої необхідності для тих, хто був змушений покинути свої домівки. Після здійснення платежів організатори притулків збирають рахунки й підтверджуючі документи, а потім формують звіт.

Місцеві організації також готують бомбосховища для цих сімей або в будинках, які вони вже займають, або в сусідніх будинках. Тому отримані кошти також спрямовані на забезпечення таких місць.

ЯК МИ ЗАБЕЗПЕЧУЄМО ПІДТРИМКУ?

Через обставини та потенційні труднощі з доступом до банківських платежів в Україні, Valores у Польщі запропонувала свої банківські рахунки та забезпечила технічною підтримкою для постійного збору та переказу коштів. Збір відбувається на основі угоди про взаємні гранти між Valores Foundation та SILab Ukraine.

Партнерство з місцевими організаціями забезпечить довготривалу підтримку тим, кому потрібно було втекти від війактивних бойових дій. Ми віримо, що після закінчення цієї страшної війни сім’ї та діти України потребуватимуть ще більше підтримки на місцевому рівні. Зв’язок їх із місцевими громадськими організаціями забезпечить підтримку, коли повернуться мирні часи.

ЩО САМЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ З МОЇМИ ГРОШИМА ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ВОНИ ПОТРАПИЛИ НА РАХУНОК VALORES?

 • Гроші, зібрані Valores Foundation, перераховуються безпосередньо на рахунок SILab Ukraine.
 • Усі кошти розподілені між трьома українськими суб’єктами. Третина йде до VPLYV (VP), одна третина до Тепле місто (TM) і одна третина до SILab Ukraine (SI).
 • Кожна з трьох партнерських організацій контролює власний набір регіонів, постійно закріплених за ними, і працює безпосередньо з низовими організаціями в кожному регіоні. Три організації разом охоплюють усі 25 регіонів України.
 • Підтримка надаватиметься через гранти місцевим неурядовим організаціям або пряму оплату рахунків (мінімальна сума рахунка 1000 євро). Максимальна сума підтримки однієї організації становить 200 000 грн.
 • Ми плануємо координувати свою діяльність з координаційним штабом «Підтримка поруч», створеним при Міністерстві соціальної політики України.

ЯК ВИ ПОШИРЮЄТЕ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАШУ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІНІЦІАТИВУ?

Усі три організації поширюють інформацію завдяки роботі з цільовою аудиторією в соціальних мережах та медіа. SILab Україна запустила аплікаційну онлайн-форму для місцевих організацій та шкіл. Також організації створюють описові звіти за участю ВПО, волонтерів, психологів та членів громадських організацій, які можна почитати в соцмережах за хештегом #shelterukrainecampaing.

ЯК ФІНАНСОВА ДОПОМОГА ДІСТАЄТЬСЯ ДО БЕНЕФІЦІАРІВ?

Є декілька типів організацій, які можуть отримати благодійну фінансову допомогу для облаштування центрів для внутрішньо переміщених осіб. Ось процес того, як фінансування буде виплачуватися центрам:

Зареєстрована громадська або благодійна організація. На основі онлайн-форми запиту укладається угода про грант. Фінансування проводиться, організація закуповує обладнання на місці, вони збирають докази та звітують перед SILab Ukraine. Усім надається стандартизовані шаблон та інструкція щодо звітності.

Неформальні групи, комунальні установи або окремі особи, що створюють центри. Вони подають онлайн-форму як зареєстровані особи. Після опрацювання їхнього запиту, вони беруть рахунки в постачальників на придбання товарів для прихистку за узгодженим обсягом благодійної допомоги. Рахунок-фактура передається SILab Ukraine, а оплата здійснюється на підставі поданих документів. У зв’язку з великим обсягом необхідного фінансування, такі запити можуть бути розділені на кілька платежів, які розглядатиме SILab Ukraine.

У разі ескалації конфлікту або нездатності SILab Ukraine надати фінансування місцевим центрам, Valores передаватиме кошти одній із перелічених українських партнерських організацій (див. нижче), яка зможе забезпечити передачу коштів на підставі окремої грантової угоди.

ЧИ ПІДЛЯГАЄ ПОЖЕРТВА ЗНИЖЕННЮ ПДАТКУ (ДЛЯ ПОЛЬЩІ)?

Наразі всі пожертви Shelter Ukraine, зроблені польськими платниками податків, не підлягають оподаткуванню. Назва вашої пожертви має бути: darowizna Shelter Ukraine.

Ми працюємо над отриманням статусу 501c3 для платників податків США, щоб уможливити податкові вирахування там.